مشاهده همه 3 نتیجه

نمایش 9 24 36

معرفی برند سیدل

در سال 1847 کریستین آگست سیدل، شرکت تولید هارمونیکای سیدل (C. A. Seydel Söhne) را در شهر کلینگنتال ایالت زاکسن آلمان، تاسیس کرد. این شرکت اکنون به عنوان قدیمی‌ترین شرکت تولید سازدهنی شناخته می‌شود و در زمینۀ ساخت انواع سازدهنی همیشه از پیشتازان این صنعت بوده است.

فعالیت برادران سیدل (جونان کریستین سیدل و کریستین آگست سیدل) ابتدا کار در معدن بود، اما بعد از مدتی این کار را متوقف کردند و شروع به ساخت ادوات موسیقی کردند.  پس از گذشت مدت کوتاهی سازدهنی‌های تولید شده توسط این دو برادر مورد تایید مخاطبان قرار گرفت و روز به روز به شهرت و اعتبار کار آن‌ها افزوده شد.

بعد از این موضوع تصمیم به راه‌اندازی برند خود کردند و این برند را تحت عنوان C. A. Seydel نام‌گذاری کردند.

در سال 1882 کریستین آگست سیدل فوت کرد و پسرانش راه او را ادامه دادند و اسم کمپانی را به C. A. Seydel Söhne (کریستین آگست سیدل و پسران) تغییر دادند.

امروزه این کمپانی یکی از با کیفیت‌ترین، بزرگترین و همان‌طور که گفته شد قدیمی‌ترین برندهای تولید سازدهنی در سطح جهان است.

از دلایل ثبات کیفیت سازدهنی‌های ساخت برند سیدل در مقایسه با سایر برندها، استفاده از متریال باکیفیت و با دوام در تولید سازها است.

افرادی که تجربۀ نوازندگی با سازهای تولید این برند را دارند قطعا می‌دانند که این ساز چه صدای گرم و مطلوبی را به گوش نوازنده و مخاطب می‌رساند. بسیاری از سازهای برند سیدل به علت کیفیت بالایی که همواره از خود نشان داده‌اند اغلب توسط نوازندگان بزرگ بر روی استیج به کار گرفته می‌شوند.

برند سیدل

ویژگی‌های برند سیدل

از ویژگی‌های خاص این برند باید به تولید انواع سازدهنی‌ها در مدل‌های مختلف اشاره کرد.

برند سیدل در طی سال‌ها توانسته مدل‌های مختلف سازدهنی از قبیل دیاتونیک، کروماتیک، ترومولو، باس، ارکستر، کورد، الکتریک، اوکتاو و… را در کلیدهای (گام) مختلف تولید کند.‌

این رنج گسترده از تولید سازدهنی در هر برندی دیده نمی‌شود و بنابراین می‌‌توان این موضوع را مزیتی برای این برند دانست.

البته در کشور ما و دیگر مناطق دنیا اغلب مدل‌های دیاتونیک و کروماتیک مورد استفاده قرار می‌گیرند.

تفاوت سازهای دیاتونیک و کروماتیک در تعداد نت‌های آن‌هاست. در واقع سازهای دیاتونیک محدود به نت‌های یک کلید خاص هستند و اغلب شما می‌توانید در گام‌هایی خاص نوازندگی کنید. از این رو قیمت ارزان تری نسبت به ساز کروماتیک دارد میتوانید برای شناخت بیشتر مقاله کلید های سازدهنی را مطالعه کنید.

این در حالیست که سازدهنی کروماتیک محدودیت نتی ندارد و همۀ نت‌ها را دربر می‌گیرد، بنابراین در گام دلخواه خود می‌توانید نوازندگی کنید. البته تفاوت دیگری هم در این دو مدل ساز وجود دارد و آن وجود اسلاید در سازهای کروماتیک است. این اسلاید به نوازندگان کمک می‌کند تا نت مد نظر خود را نیم پرده بالا یا پایین ببرند.

از دیگر مزایای برند سیدل عدم وجود ساز بی کیفیت در این کمپانیست! چنان که خود شرکت سیدل مدعی شده در صورت مشاهدۀ متریال کم کیفیت یا پاسخ‌دهی پایین ساز، حاضر به پرداخت غرامت برای محصول خود است.

بنابراین شما با داشتن یک ساز از برند سیدل هرگز کیفیتی پایین را تجربه نخواهید کرد.

قیمت محصولات

از موارد حائز اهمیت سازهای برند سیدل قیمت آن‌هاست. هرچند که این قیمت در مقایسه با سازهای کم کیفیت بیشتر است، اما این تفاوت قیمت منجر به تفاوت کیفیت هم شده است.

همۀ ما می‌دانیم که در دنیای موسیقی داشتن سازی مناسب و با کیفیت چطور می‌تواند به پیشرفت شما کمک و انگیزۀ نوازندگی شما را روز به روز بیشتر کند. همچنین می‌دانیم که در مقابل، داشتن سازی کم قیمت اما بی‌کیفیت چه بلایی بر سر انگیزه و آروزهای شما در دنیای موسیقی می‌‌آورد.

متاسفانه این روزها افرادی هستند که هنگام خرید ساز قیمت پایین را ملاک قرار می‌دهند و اعتقادشان بر این است که پس از مدتی با پیشرفت در نوازندگی ساز خود را تعویض می‌کنند. این در حالیست که سازهای ارزان و کم‌کیفیت نه تنها نوازندگی شما را بهتر نمی‌کنند، که اغلب باعث دست کشیدن شما از نوازندگی و در بهترین حالت یادگیری غلط شما می‌شوند.

پس برای داشتن سازی مناسب حتما کیفیت را ملاک خود قرار دهید نه قیمت را !

در ادامه به بررسی 2 ساز مطرح برند سیدل می‌پردازیم.

1. سازدهنی سیدل مدل seydel de luxe

این محصول بک ساز 12 سوراخۀ کروماتیک است و با نت‌هایی که در اختیار شما می‌گذارد، امکان نوازندگی در 3 اوکتاو را برای شما فراهم می‌کند.

قطعات این سازدهنی دارای استحکام بالاییست و با توجه به داشتن زبانه‌ها و رید پلیت‌های فولادی لازم به نگرانی بابت استحکام و انتقال صدای با کیفیت ساز، نیست.

شما می‌توانید با استفاده از سازدهنی سیدل مدل seydel de luxe صدایی گرم و غنی را به گوش مخاطبان خود برسانید و تجربۀ اجرایی بی‌مثال را برای خود به ارمغان آورید.

سازدهنی سیدل مدل seydel de luxe

2. سازدهنی کروماتیک سیدل ساکسونی

یک سازدهنی کروماتیک 12 سوراخه با دقت بی‌نظیر از لحاظ هارمونی!

سازدهنی کروماتیک سیدل ساکسونی از بهترین محصولات برند سیدل است که از ویژگی‌های آن می‌توان به سبک وزن بودن در عین ارائۀ کیفیتی بالا اشاره کرد.

در این ساز با توجه به تعداد سوراخ‌ها و با استفاده از اسلاید، شما می‌توانید در حدود 3 اوکتاو اقدام به نوازندگی کنید.

سازدهنی کروماتیک سیدل ساکسونی

شما علاقه‌مندان به تهیۀ سازدهنی‌های با کیفیت می‌توانید با مراجعه به فروشگاه سایت نواکده، اقدام به انتخاب و سفارش ساز مورد علاقۀ خود کنید و آموزش سازدهنی را سریع شروع کنید.

همچنین تکنسین‌های نواکده، به منظور رفع ایرادات یا تعمیر، سرویس و کوک ساز شما، آماده به خدمت می‌باشند.