نمایش 1–18 از 35 نتیجه

نمایش 9 24 36

ساز سوزوکی suzuki
برند سوزوکی suzuki که محصول کشور ژاپن میباشد نزدیک به یک قرن است که در ساخت انواع ساز های موسیقی فعالیت دارد و توانسته به یکی از معروف ترین و معتبر ترین برند های ساخت آلات موسیقی در جهان تبدیل شود.

این شرکت در سال های حدود 1953 در ژاپن تاسیس شد و از همان ابتدا هدف را ساخت با کیفیت ترین و بهترین سازها قرار دادند. برند سوزوکی که دارای گواهینامه ایسو 2009 بوده با نبوغ و خلاقیت بالای خود و همچنین با داشتن امکانات تولیدی در کشور های ژاپن، کره و چین توانسته به یکی از موفق ترین کمپانی ها تبدیل شود.

آلات موسیقی برند سوزوکی
برند سوزوکی suzuki در ابتدا فقط به ساخت انواع سازدهنی مشغول بود. در همان دوره از سازدهنی های این برند بسیار استقبال شد و همین استقبال بی نظیر سبب شد بعد از حدود 7 سال از شروع به کار، به تولید سازهای دیگر نظیر ملودیکا نیز بپردازد.

و اینگونه شد که در سال 1960 به ساخت سازدهنی کیبورد دار یعنی همان ملودیکا رو آورد.  شعار سوزوکی همگانی کردن موسیقی در سراسر جهان با هدف حفظ آرامش و صلح و نزدیک تر کردن مردم دنیا به یکدیگر.
سازدهنی کروماتیک و دیاتونیک سوزوکی suzuki
برند suzuki در ساخت انواع سازدهنی تخصص خاصی دارد. امروزه سازدهنی سوزوکی در دو نوع سازدهنی کروماتیک و دیاتونیک برای تمام علاقمندان به سازدهنی شناخته شده میباشد و دیگر نیازی به تعریف از این برند نیست.

سازدهنی های کروماتیک سوزوکی در مدل های 12، 14 و 16 سوراخ که به ترتیب از 3 اکتاو تا 4 اکتاو صدا را پوشش میدهند. سازدهنی در دسته سازهای بادی زبانه آزاد قرار دارد. معمولا زبانه های این ساز را از جنس برنج تولید میکنند.

سازدهنی با دمش و مکش هوا به صدا در می آید. در هر سوراخ هم با دمش و هم با مکش 2 نت متفاوت اجرا میشود. سازدهنی کروماتیک مزیتی که نسبت به سازدهنی دیاتونیک دارد سیستم اسلاید آن است.

سازدهنی در حالت عادی تمام نت های موسیقی را اجرا میکند به کمک اسلاید میتوان به تمام فواصل نیم پرده ای بین نت ها یا همان کلید های سیاه پیانو دسترسی پیدا کرد.

در سازدهنی دیاتونیک سیستم اسلاید وجود ندارد و اجرای فواصل نیم پرده ای بین نت ها بایک به کمک تکنیک های سازدهنی انجام شود تکنیک هایی مانند بند کردن که نیاز به مهارت و تمرین فراوان دارد.
ملودیکا suzuki
این برند در ساخت ملودیکا نیز مهارت بالایی پیدا کرده. ملودیکا سوزوکی نیز مانند سازدهنی یک ساز بادی زبانه آزاد است. اما ساز بادی که دارای کلاویه هایی شبیه به پیانو است.

ملودیکا را فقط با دمش هوا میتوان به صدا درآورد. به این صورت که با دمش هوا به داخل ساز و فشار کلید ها یا کلاویه ها مسیر هوا به سمت نت مورد نظر باز میشود. با باز شدن مسیر هوا به سمت تیغه یا نت مورد نظر فقط باید صدای آن نت شنیده شود.

البته ملودیکا را میتوان مانند پیانو به صورت چند نتی نیز نواخت. ملودیکا ها در مدل های 26، 32 و 37 کلید ساخته میشوند که به ترتیب از 2 تا 3 اکتاو صدا را در اختیار نوازنده قرار میدهند.

اکثر پیانیست های حرفه ای یک ساز ملودیکا را نیز تهیه میکنند تا بتوانند در مواقعی که به پیانو خود دسترسی ندارند از این ساز استفاده کنند.