• آنجا که سخن از گفتن باز میماند موسیقی آغاز میشود. این تعریفی از موسیقی است توسط بتهوون یکی از بزرگترین موسیقیدان های دنیا بیان شده است.

  موسیقی قسمت جدا نشدنی از زندگی و ذهن ماست، بسیاری از گذشته با موسیقی سرو کار داشتند و عده ای نیز به فکر یادگیری یک ساز موسیقی هستند. سازدهنی یا هارمونیکا از آن دسته سازهایی میباشد که توجه بسیاری را به خود جلب کرده.

  چرا که یک همراه همیشگی برای شماست. میتوانید در هر زمان و مکانی آن را همراه خود داشته باشید و از صدای جادویی آن لذت ببرید. سازدهنی به دلیل ابعاد کوچک و صدای گوش نوازی که دارد طرفداران بسیاری را پیدا کرده. این ساز کوچک و دوست داشتنی مزیبت های بسیاری دارد.

  یکی از این مزیت ها مقاومت بسیار بالای آن در برابر کوک کردن است. یک سازدهنی با نگهداری مناسب میتواند تا مدت 7 الی 8 ماه کوک خود را حفظ کند و صدایی دلنشین و زیبا به شما تقدیم کند.

  مدت زمان یادگیری سازدهنی چقدر است؟

  همانطور که گفتیم موسیقی امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده و درصدی از این طرفداران به آموزش سازدهنی علاقه نشان داده اند. اما سوالی که برای آن ها پیش می آید این است که مدت زمان یادگیری سازدهنی چقدر است؟

  مدت زمان یادگیری سازدهنی

  لازم است این نکته را یاد آور شویم که موسیقی حد و مرزی ندارد و شما نمیتوانید نقطه مشخصی را در مورد یادگیری سازدهنی هدف قرار دهید.

  موسیقی متن زندگی شماست، موسیقی نیاز روح شماست. همانطور که شما برای جسمتان به غذا خوردن نیاز دارید برای آرامش ذهن خود نیز به موسیقی نیاز دارید. موسیقی را متن زندگی خود قرار دهید تا همواره از معجزات آن بهرمند شوید.

  تا به اینجا توضیحاتی در مورد مدت زمان یادگیری سازدهنی یا موسیقی دادیم. اما نکاتی وجود دارد که در روند یادگیری و پیش بردن موسیقی بسیار موثر است که نباید از آن ها غافل شویم.

  انتخاب صحیح یک سازدهنی

  انتخاب و خرید سازدهنی میتواند در مدت زمان یادگیری سازدهنی بسیار تاثیرگزار باشد. چرا که از لحاظ روحی تاثیر بسیار زیادی بر روی انگیزه و شور و اشتیاق شما دارد. یکی از مراحلی که احساسات شما در مورد یادگیری سازدهنی تقویت میکند و باید بسیار مراقب آن باشید مرحله خرید سازدهنی میباشد.

  انتخاب صحیح یک سازدهنی

  یک انتخاب اشتباه باعث میشود شما یک سازدهنی بی کیفیت خریداری کنید و همین امر سبب میشود از موسیقی و یادگیری سازدهنی زده شوید و انگیزه یادگیری خود را از دست بدهید. بالاعکس شما با خرید یک سازدهنی با کیفیت و زیبا در اصل خود را برای یادگیری تشویق کرده اید.

  فراموش نکنید بهترین هدیه به خودتان یک سازدهنی با کیفیت و زیبا است چون شما لایق زیباترین صداها هستید.

  انتخاب سازدهنی از طرفی به سبکی که شما میخواهید کار کنید بسیار مربوط میشود. زیرا شما ابتدا باید سبک مورد علاقه خود را انتخاب کنید. موسیقی سبک های مختلفی دارد که بر اساس سلیقه و احساسات خود باید یکی را انتخاب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله شناخت انواع سازدهنی را مطالعه کنید.

  اینکه شما سبک مورد علاقه خود را انتخاب کنید باعث میشود که به دنبال یک ساز دهنی مناسب برای یادگیری آن سبک باشید.

  با یه مشاوره خوب ساز مورد علاقتو انتخاب کن!

  همین الان از متخصصین نواکده یه مشاوره رایگان بگیر!

  مشاوره تلفنی 02191015544

   

  روش یادگیری ساز دهنی

  در بحث مدت زمان یادگیری سازدهنی میرسیم به فاکتور بعدی که روش یادگیری میباشد. تا به اینجا فرض کنید شما سبک مورد علاقه خود را انتخاب کرده اید و بر اساس آن و با مشاوره گرفتن از افراد مطلع از این موضوع، یک سازدهنی با کیفیت و مناسب را انتخاب و خریداری کرده اید.

  حال نوبت به آن رسیده که مرجعی را برای آموزش و یادگیری سازدهنی انتخاب کنید. مبحث مهم بعدی همین انتخاب مرجع است زیرا روش آموزش آن ها، تسلط داشتن اساتید آن مجموعه بر روی سازدهنی و دارا بودن روش های مدرن و متد های روز باعث میشود شما بهترین و سریع ترین مسیر را برای تسلط پیدا کردن به موسیقی و سازدهنی خود داشته باشید.

  روش آموزش سازدهنی، یکی از فاکتور هایی است که تاثیر زیادی بر روی مدت زمان یادگیری سازدهنی خواهد داشت. یکی از این روش ها آموزش های آنلاین میباشد. چرا که شما با صرف کمترین وقت میتوانید به راحتی در کلاس خود آماده شوید که میتواند صرفه جویی بسیار خوبی در هزینه و تایم شما داشته باشد.

  یکی دیگر از مزیت های کلاس های آنلاین آموزش سازدهنی، تاخیر نداشتن در برگزاری کلاس ها میباشد. نظم در موسیقی، تاثیر بسیار زیادی در مدت زمان یادگیری سازدهنی خواهد داشت. چه نظم در تمرین و چه نظم در برگزاری کلاس ها.

  تمرین منظم و مداوم

  فاکتور مهم بعدی در بحث مدت زمان یادگیری سازدهنی، نحوه تمرین شما میباشد. شما باید روزانه تمرینی منظم و مداوم داشته باشید تا بتوانید به جایی که به آن فکر میکنید برسید. قطعا یادگیری موسیقی و تبدیل شدن به یک نوازنده مسیری است که شما باید با پشتکار و صبر داشتن آن را طی کنید.

  تمرین منظم

  شما با تمرین مستمر و منظم ذهن خود را وادار به یادگیری و خلاقیت میکنید. تنها با تمرین کردن است که ذهن شما وارد یک چالش میشود و میتواند سخت گفت به زبان موسیقی را یاد بگیرد.

  بسیاری از اساتید تمرین منظم و مداوم هنرجو را عامل اصلی در مدت زمان یادگیری سازدهنی میدانند. همانطور که گفتیم فاکتور های دیگری در یادگیری شما و مدت زمان آن تاثیرگزار بود. اما از آن ها که بگذریم عامل اصلی شما در واقع تمرین خود شما است.

  انتخاب درست سازدهنی و روش یادگیری صحیح به نوبه خود بسیار مهم بودند اما با رعایت آن ها شما باز هم نیاز دارید که روزانه و به طور منظم تمرینی داشته باشید تا آخرین قطعه پازل را قرار دهید.

  توجه داشته باشید که تمرینات شما باید به صورت روزانه باشد. تمرینات یک روز در میان یا 3 روز در هفته شما را از هدفی که دارید دور خواهد کرد و بازدهی کار را بسیار پایین خواهد آورد.

  تمرین مطابق با خواسته مدرس

  در بالا گفتیم مهمترین عامل در مدت زمان یادگیری سازدهنی، تمرین مداوم است. اما این نکته را باید مد نظر قرار دهید که تمرینات شما باید مطابق با خواسته مدرس شما باشد. بسیاری تصور میکنند همین که روزانه مدت زمانی را صرف ساز زدن کنند تمرین به حساب می آید.

  اما چنین نیست، تمرینات شما تکالیفی است که مدرس شما طبق برنامه ریزی که برای شما دارد به شما میدهد و شما موظف هستید این تکالیف را مو به مو و همانطور که مدرس از شما میخواهد انجام دهید. مدرس های سازدهنی ما زمان طولانی را صرف جمع آوری اطلاعات از هنرجوهای خود کرده اند.

  به کمک این اطلاعات میفهمیم که هنرجویان میل به چه رفتاری دارند. یا با چه نوع تمرین هایی میتوانند بهتر ارتباط بگیرند. تمامی این اطلاعات حاصل چندین سال تجربه در آموزش آنلاین سازدهنی میباشد.

  از این رو هیچ گاه سعی نکنید خود آموز این حرفه را پیش ببرید یا بدون در نظر گرفتن تکالیف مدرس، تمرین کنید. تبدیل شدن به یک نوازنده خوب نیازمند این است که شما یادگیری سازدهنی را اصولی پیش ببرید. قطعا یادگیری اصولی سازدهنی نیازمند تمرین و تلاش بیشتری است و سعی مدرسین ما بر این است که یادگیری سازدهنی اصولی پیش رود.

  اساتید مختلفی تاثیر مدرس در مدت زمان یادگیری سازدهنی را 20 تا 30 درصد تخمین زده اند و تمرینات هنرجو را 70 تا 80 درصد. اما این درصد بندی زمانی به واقعیت تبدیل میشود که تمرینات شما در مسیری باشد که مدرس شما آن را معین کرده است.

  مدت زمان یادگیری سازدهنی

   

   

   

   

  این صفحه چقدر برات مفید بود؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳ رای
  بازگشت به لیست

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *