• اگر با دیگران در مورد مدت زمان یادگیری ساز کالیمبا صحبت کنید، هر کدام از آن‌ها با توجه به تجربه خودشان یک زمان متفاوت را به شما می‌گویند. بعد از بررسی تجربه دیگران متوجه خواهید شد مدت زمان یادگیری یک ساز در افراد مختلف متفاوت است. مهم‌ترین عامل در کوتاه کردن زمان یادگیری، دانستن مفاهیم ابتدایی در موسیقی است که شاید در افراد مبتدی زمان بیشتری بخاطر یادگیری این مفاهیم صرف شود. در ادامه‌ی این مطلب از نواکده، عوامل تاثیرگذار بر یادگیری کالیمبا را بررسی خواهیم کرد.

  نکات تاثیر گذار در مدت زمان یادگیری کالیمبا

  یادگیری کالیمبا با توجه به پیش زمینه‌ی قبلی شما نسبت به موسیقی و نت خوانی ، روش یادگیری و علاقه‌ی شما ممکن است بین ۲ تا ۴ ماه طول بکشد؛ این مدت زمان در صورتی که هر روز زمانی را به یادگیری موسیقی اختصاص دهید کوتاه‌تر میشود. در ادام نکاتی را درباره‌ی یادگیر کالیمبا ذکر کرده‌ایم که میتواند به کاهش این زمان کمک کند.

  زمان لازم برای یادگیری کالیمبا

  زمان صرف شده برای آموزش کالیمبا در طول روز یکی از اصلی‌ترین عوامل در مشخص شدن مدت زمان یادگیری ساز کالیمبا است. کالیمبا ساز آسانی است اما مانند هر ساز دیگر نیاز به صرف زمان برای یادگیری دارد و با یک ساعت تمرین در ماه به جایی نخواهید رسید! هر اندازه که ساعت‌های بیشتری در هفته و روز زمان بگذارید و آموزش ببینید، در مدت کوتاه‌تری به یک نوازنده‌ی کالیمبا تبدیل خواهید شد.

  روش های یادگیری کالیمبا

  در میان ساز های موسیقی، کالیمبا سازی است که مدت زمان یادگیری کمتری نیاز دارد ؛ به همین علت در سال‌های اخیر به سرعت طرفدارهای زیادی در میان افراد مختلف پیدا کرده‌است؛ اما مدت زمان یادگیری ساز کالیمبا به روش یادگیری شما بستگی دارد.

  اگر می‌خواهید به همراه استاد و دوره های آموزشی این ساز را بیاموزید،باید بدانید که هر استاد روش منحصربه‌فرد خود را دارد که مدت زمان یادگیری به روش آنها بستگی دارد. بعضی از اساتید در ابتدا نکات تئوری موسیقی و نت خوانی را به‌طور کامل به شما می‌آموزند و در مرحله بعدی به سراغ نواختن می‌روند؛ اما افرادی هم هستند که ترجیح می‌دهند که آموزش و تمرین در کنار هم باشند. اگر با روش استادتان راحت نیستید، می‌توانید به‌تنهایی خودتان یاد بگیرید. اما بدون شک خود آموزی کالیمبا به زمان خیلی بیشتری نیاز دارد و اگر پیش زمینه‌ای از موسیقی نداشته باشید ممکن است در نیمه راه دلسرد شوید.

  هدف از یادگیری کالیمبا

  تعیین هدف از نوازندگی کالیمبا در پاسخ به این سوال که یادگیری کالیمبا چقدر طول میکشد بسیار اثر گذار است؛ چرا که ممکن است یادگیری شما یک ماه طول بکشد تا چند ماه! آیا تنها چند آهنگ خاص مدنظرتان است و می‌خواهید نواختن آنها را با کالیمبا یاد بگیرید؟ اگر تنها چند قطعه‌ی خاص را برای نواختن مد نظر دارید، مدت زمان کمتری را برای نواختن لازم دارید و این زمان به سختی یا آسانی آن قطعه ها بستگی دارد (میتوانید از قطعه موسیقی های آسان برای کالیمبا استفاده کنید)؛ اما ممکن است بخواهید در نوازندگی این ساز به مرحله ای برسید که بتوانید هر قطعه‌ای را اجرا کنید. برای رسیدن به این هدف، بدون شک باید زمان طولانی‌تری آموزش ببینید و شاید مستلزم این باشد تا تئوری موسیقی را نیز فرا بگیرید.

  سن مناسب یادگیری کالیمبا

  سن بر سرعت یادگیری تاثیر پررنگی دارد. اگر قصد دارید به کودکتان کالیمبا آموزش دهید، بدانید که باید زمان بیشتری نسبت به بزرگسالان وقت بگذارید تا او این ساز را یاد بگیرد؛ در دست گرفتن این ساز و کار با تیغه‌ها آن ممکن است برای کودکان زیر ۶ سال مناسب نباشد. یادگیری موسیقی و یک ساز خاص به سن و جنسیت وابسته نیست. جالب است بدانید علاقه‌ی خانوم ها به ساز کالیمبا بالاتر است و بیشتر به خرید کالیمبا و یادگیری آن می‌پردازند چرا که بسیار ظریف است و طراحی های دخترانه زیادی در این محصول است.

  مدت زمان یتدگیری کالیمبا

  علاقه به یادگیری موسیقی

  چقدر از تلاش کردن و اشتباه زدن واهمه دارید؟ در ابتدای مسیر قرار است نت‌ها را اشتباه بزنید. هر اندازه که بتوانید جلوی ناامیدی را بگیرید و بدون خستگی به تمریناتتان ادامه دهید، زودتر به سطح بالا در زدن کالیمبا می‌رسید. کالیمبا سازی است که نت‌های محدودی دارد و فقط دارای دو اکتاو است، اما انجام همان‌ها به تمرین و تکرار نیاز دارد و باید در انجام آن‌ها جدیت به خرج دهید.

  جمع بندی

  مدت زمان یادگیری ساز کالیمبا برای همه منحصربه‌فرد است بطور میانگین اگر بین دو تا چهار ماه، هفته‌ای چند ساعت را به آموزش کالیمبا اختصاص دهید به راحتی میتوانید چند قطعه را اجرا کنید؛ ما در این مقاله در رابطه با عوامل موثر بر مدت زمان یادگیری صحبت کردیم و تاکید کردیم ابتدا هدفتان را مشخص کنید و سپس بدنبال یک دوره‌ی آموزش کالیمبا باشید.  البته نکاتی در موسیقی و یادگیری نت ها وجود دارد که عمومی است و بهتر است آن‌ها را نیز یاد بگیرید تا درک بهتری از نواختن پیدا کنید.

  این صفحه چقدر برات مفید بود؟

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۴۴ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *