• سازدهنی یا هارمونیکا سازی با ابعاد کوچک و با صدایی دلنشین و رویایی است که اکثرا در دوران کودکی با آن آشنا شدیم. بسیاری از برنامه کودک ها نواهایی از سازدهنی را در موسیقی متن خود جا میدادند و با شنیدن صدای آن دیدن آن تصاویر برای کودکان بسیار دلنشین تر و سرگرم کننده تر میشد. به طوری که میتوانند ساعت ها به دیدن و شنیدن صدای آن بپردازند.

  سازدهنی به دلیل ابعاد کوچک آن باعث میشود کودکان آن را راحت در دستان کوچک خود بگیرند و همیشه آن را همراه خود داشته باشند. به همین دلیل سازدهنی سازی است که تمام کودکان آن را دوست دارند. دیگر روانشانسی ثابت کرده که کودکان بیشتر حس کنجکاوی خود را با دهان خود پیگیری میکنند. از مزه کردن خوراکی ها گرفته تا اسباب بازی ها و هر چیزی که اطراف آن ها وجود داشته باشد.

  از این رو چون در اولین نگاه متوجه میشوند که سازدهنی را حتما باید در دهان خود گذاشت تا صدایی از آن شنیده شود پس بسیار جذب آن خواهند شد. اگر کودکی در منزل دارید که دوست دارید از همان کودکی با موسیقی آشنا شود و ذهنی خلاق و هوشی سرشار داشته باشد ما به شما کمک میکنیم تا با نحوه آموزش سازدهنی برای کودکان آشنا شوید.

  آموزش سازدهنی برای کودکانسازدهنی چیست؟

  سازدهنی کروماتیک از دسته ساز های بادی محسوب میشود. تولید صدا در این صدا به وسیله دمش و مکش در داخل سوراخ های آن صورت میگیرد. یعنی در هر سوراخ 2 نت وجود دارد که با دمش و مکش هوا به صدا در می آید.

  سازدهنی سازی با ابعاد کوچک میباشد که صدای پر قدرت و زیبایی دارد. در داخل سازدهنی تیغه های فلزی وجود دارند که با عبور هوا از زیر آن ها صدا تولید میشود. سازدهنی کروماتیک سازی بسیار دلنشین و خوش دست میباشد. در کنار ساز یک شستی به نام اسلاید قرار دارد که به وسیله آن میتوان دامنه اجرای قطعات موسیقی را گسترده تر کرد.

  اسلاید علاوه بر اجرای نیم پره ها در به کار گیری تکنیک های سازدهنی نیز بسیار حائز اهمیت است.

  سازدهنی کروماتیک گزینه مناسبی برای کودکان و دانش آموزان میباشد. البته این بدان معنی نیست که سازدهنی کروماتیک برای بزرگسالان مناسب نباشد. سازدهنی وسعت اجرای بسیار قوی دارد به طوری که شما با استفاده از آن میتوانید تمامی نت ها و آهنگ های پاپ و کلاسیک را بنوازید. یعنی میتواند سازی بسیار حرفه ای و یا سازی برای یادگیری کودکان و سرگرم کردن آن ها باشد.

  تمامی این خصوصیات بر میگردد به ابعاد کوچک و صدایی پر قدرتی که سازدهنی کروماتیک دارد. در دنیای مدرن امروزی بسیاری از والدین به دنبال کشف استعداد فرزند خود میباشند. موسیقی یکی از راه هایی میباشد که کودکان در آن به چالش کشیده میشوند و میتوان ذهن آن ها را بسیار فعال و قوی کرد.

  آموزش سازدهنی برای کودکان میتواند بسیار مفید باشد. چرا که هم ابزاری برای سرگرم شدن دارند و هم میتوانند پایه های یادگیری موسیقی را از همان کودکی شروع کنند.

  آیا آموزش سازدهنی برای کودکان مناسب است ؟

  همان طور که در بالا گفتیم به دلیل خصوصیت ها و ویژگی هایی که سازدهنی دارد میتواند یکی از بهترین گزینه ها برای کودکان باشد. آموزش سازدهنی برای کودکان علاوه بر این که آن ها را با موسیقی آشنا میکند میتواند در خلاقیت و تیز هوشی آن ها نیز بسیار مثمر ثمر باشد.

  به طور کلی موسیقی تاثیرات بسیاری روی زندگی انسان دارد. از سلامت ذهن گرفته تا سلامت روح و بدن. تمامی این تاثیرات از نر روانشناسی و پزشکی تایید شده به طوری که بسیار از کشور های پیشرفته اروپایی کلاس های موسیقی را در مدارس کودکان تشکیل داده اند.

  بهترین روش یادگیری

  به دلیل ویژگی های رفتاری کودکان و تفاوت آنها با بزرگسالان بهترین روش یادگیری را میتوانیم دوره آفلاین آموزش سازدهنی میباشد. این دوره را میتوانید بر روی گوشی موبایل، تبلت و یا کامپیوتر خود داشته باشید.

  از طرفی دسترسی به دوره همیشگی است و امکان بارها مرور جلسات را خواهید داشت. مهمترین ویژگی این دوره این است که فرزند شما میتواند در هر ساعتی از شبانه روز این آموزش ها را پیش ببرد.

  بهتر است در حین آموزش شما نیز در کنار فرزندتان باشید برای دادن انگیزه و یادگیری بهتر. مشخصات کامل و نحوه تدریس دوره را میتوانید در صفحه دوره جامع آموزش سازدهنی مشاهده کنید.

  آموزش سازدهنی از صفر تا صد + تکنیک‌های حرفه ای هارمونیکا

  دیگه وقتشه نواختن سازدهنی رو یاد بگیری!

  همین الان دوره جامع آموزش سازدهنی رو تهیه کن و یادگیری رو شروع کن

   

  خاطره ی نویسنده: < اولین بار که برای پسرخاله 4 ساله خودم سازدهنی زدم تعجب و هیجان تو چهرش مشخص شد. تمام مدتی که من مشغول ساز زدن بودم یکی از بهترین تماشاگران من بود. در اون لحظه انگار کنسرت کوچکی به راه افتاده بود و پسر خاله کنار من تو قسمت VIP ایستاده بود و با شور و اشتیاق زیادی گوش میداد بدون اینکه کلمه ای حرف بزنه. هیجانی که در چهره داشت در کنار لبخندی که روی لب داشت کاملا مشخص بود که دلش میخواست هر چه زودتر کار با سازدهنی رو یاد بگیره و بتونه مثل پسر خاله خودش نوازندگی کنه >.

  سن مناسب آموزش سازدهنی برای کودکان کدام است؟

  این موضوع برای کودکان متفاوت است، بسیاری از کودکان بیش فعال میباشند. این کودکان بسیار باهوش و خلاق هستند، انرژی بالایی دارند همین امر باعث میشود نتوانند بر روی هدف خاصی تمرکز کامل داشته باشند. حواس پرتی، جنب و جوش فراوان و زیاد صحبت کردن از ویژگی های یک کودک بیش فعال میباشد. همانطور که گفتیم کودک بیش فعال بسیار با هوش و پردازش اطلاعات بالایی دارد.

  اما این مسئله زمانی ارزشمند است که والدین بدانند با چنین فرزندی چگونه باید برخورد کنند. راه های کنترل و جهت دادن به استعداد ها و پردازش اطلاعات قوی این کودکان را یاد بگیرند تا بتوانند یک زندگی زیبا و آینده ای درخشان را برای فرزند خود رقم بزنند.

  یکی از این راه ها آشنا کردن کودک با موسیقی میباشد، البته در مسیر درست و با برنامه ریزی دقیق. آموزش سازدهنی برای کودکان سن بخصوصی دارد، فرزند شما باید به مرحله ای از درک برسد که متوجه وجود موسیقی باشد و بداند که میخواهد اجرا با یکی از آلات موسیقی را یاد بگیرد. در این مرحله است که کودک شور و اشتیاق لازمه را برای بر قراری رابطه با موسیقی از خود نشان میدهد.

  یکی دیگر از شرایط کودکان حرف شنوی میباشد که در یک سن خاصی به وجود می آید. هرگاه فرزند شما در هر سنی به چنین درکی رسید توانایی یادگیری موسیقی را دارد و میتوانید با خیالی راحت آموزش موسیقی را برای آن ها آغاز کنید.

  آموزش سازدهنی برای کودکان

  یکی از مفید ترین و بهترین سرگرمی ها برای کودکان سازدهنی و موسیقیه

  خیلی سریع یه سازدهنی برای سرگرم کردن کودک خودت انتخاب کن

  خرید سازدهنی

   

  از کجا باید شروع کنیم؟

  تا به اینجا با سازدهنی و مزایای آموزش سازدهنی برای کودکان آشنا شدیم، حال میخواهیم بدانیم که چگونه شروع کنیم. اولین قدم پیدا کردن یک آموزشگاه موسیقی معتبر میباشد که طرز آموزش دادن به کودکان را نیز بدانند. زیرا آموزش دادن موسیقی به کودکان و بزرگسالان از زمین تا آسمان متفاوت است و نیاز به مهارت و تخصص خاصی میباشد.

  در دوران کرونا بسیاری از آموزش ها به صورت آنلاین درامده است که میتواند بسیار بازدهی بالایی داشته باشد. امروزه رعایت فاصله ها بسیار به سلامت ما و جامعه کمک خواهد کرد. از این رو در ابتدا آموزش آنلاین توصیه میشود.

  بعد از جستجو و دست یابی به مجموعه ای که آموزش سازدهنی برای کودکان نیز در توانایی آن ها باشد یا به عنوان آموزشگاه ارف شماخته شده باشند. حال باید به فکر خرید سازدهنی کروماتیک برای فرزند خود باشید. سازدهنی های کروماتیک در طرح ها و برند های متنوعی تولید و عرضه میشوند. در انتخاب سازدهنی نیز باید دقت کافی را داشته باشید. و از جایی سازدهی مورد نیاز و مورد نظر خود را تهیه کنید که دارای ضمانت نامه و گارانتی باشد.

  در مجموعه نواکده تمامی ساز ها اصل و اورجینال میباشند و تماما دارای ضمانت نامه و گارانت یک ساله هستند، که میتوانید با خیال راحت برای فرزند دلبندتان سازی مناسب را تهیه کنید.

  معرفی سازدهنی مناسب کودکان برای خرید

  ما در مجموعه نواکده تعدادی سازدهنی با کیفیت که قیمت بسیار مناسب و پایینی دارند را به صورت یک دسته بندی مجذا قرار داده ایم. کسانی هستند که به دنبال سازدهنی ارزان قیمت و با کیفیت هستند. عده ای دیگر به دنبال خرید سازدهنی برای هدیه دادن و کسانی نیز به دنبال سازدهنی هایی قیمت مناسب برا فرزندانشان هستند.

  شما جزو هر دسته که باشید به راحتی میتوانید ساز خود را از بین این 6 سازدهنی کروماتیک ارزان قیمت انتخاب کنید.

   

  این صفحه چقدر برات مفید بود؟

  میانگین امتیازات ۳ از ۵
  از مجموع ۲۷ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *