• در مقاله آموزش سازدهنی صفر تا صد قصد داریم همه چی رو درباره این ساز رویایی به شما آموزش بدیم. تا بتونین خیلی راحت وارد دنیای بزرگ این ساز کوچیک بشین.

  ما تو نواکده آموزش سازدهنی رو به 2 صورت انجام میدیم.

  • روش اول، به صورت کلاس‌های آنلاین که روز و ساعتش با شما هماهنگ میشه و کلاس ها به صورت انفرادی برگزار میشه.
  • روش دوم، دوره جامع آموزش ساز دهنی آماده شده و در اختیار شما قرار داده میشه که میتونید هر ساعت از شبانه روز که زمان داشتین آموزش هارو پیش ببرین و جلسات و تا چندین بار مرور کنید برای تفهیم بهتر.

  سازدهنی یا (Harmonica)، این ساز خوش دست دوست داشتنی، که با صدای دلنشینش تونسته خیلیا رو به خودش جذب کنه رو میتونی با ما صفر تا صد یاد بگیری و از نوازندگی اصولی و صحیح لذت ببری.

  فیلم آموزشی شروع یادگیری سازدهنی

  پیشنهاد میشه حتما این ویدئو رو با دقت ببینید و یکبار برای همیشه ۵ دقیقه وقت بگذارید تا یادگیری نواختن سازدهنی را شروع کنید.

  این ساز مزیت هایی داره، مثل ابعاد کوچک اون که باعث میشه اون رو هرجایی که دلت خواست ببری. همینطور عدم نیاز مداوم به کوک کردن که این مسئله تو سازهای مختلف، به روش های متفاوت صورت میگیره و برای نوازنده ها میتونه بسیار کسل کننده باشه. (همین دو مزیت کافی بود تا خود من نوازندگی این ساز رویایی رو شروع کنم).

  آموزش سازدهنی سیر تا پیاز برای افرادی است که قصد شروع به یادگیری این ساز جذاب رو دارن و میخوان با شناخت این ساز و مسیر اصلی اون وارد دنیای بزرگ این ساز کوچیک بشن.

  ۶ قدم در شروع آموزش سازدهنی

  قدم اول: سبک سازدهنی مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

  اولین مرحله در آموزش موسیقی انتخاب سبک موسیقی مورد علاقه خودتان است.

  با انتخاب سبک موسیقی مورد نظر خود آینده موسیقی خودتون و انتخاب میکنین. اینکه شما تصمیم میگیرین در چه زمینه ای فعالیت داشته باشین و آموزش موسیقی رو پیش ببرین بستگی به نگرش و علاقه و انتخاب شما داره پس سعی کنین برای انتخاب خودتون وقت بزارین.

  محبوبیتی که سازدهنی برای خود به وجود اورده باعث شده موسیقیدانان بتونن در سبک های مختلفی مثل کلاسیک و جز گرفته تا فلک و کانتری فعالیت داشته باشن و اثرات زیبایی بر جای بگذارن.

  در دنیای موسیقی سبک های بسیاری وجود داره و این نشون میده که تونسته خوشو با هر سلیقه ای سازگار کنه، سبک هایی مثل ROOK , JAZZ, CLASSIC, COUNTRY, TRADITIONAL, POP, FOLK, ROCK, BLUSE, WESTERN. در ادامه مقاله قسمت انتخاب سازدهنی تقسیم بندی این سبک هارو برای شما ساده تر کردیم.

  قدم دوم: سازدهنی مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

  سازدهنی یا هارمونیکا به ۳ دسته دیاتونیک، ترمولو و کروماتیک تقسیم بندی میشه که معمول ترین اون کروماتیک هست. چون نسبت به بقیه مدل ها توانایی اجرای قطعه های بیشتری رو داره و هنگام نواختن قدرت مانور بالایی هم داره.

  انتخاب سازدهنی مورد علاقه

  همینطور که در ابتدا گفتیم سازدهنی یا هارمونیکا از دسته سازهای بادی هست که صدای زیبای اون حاصل ارتعاش یک زبانه که یه سمت اون به ساز متصله و سمت دیگر اون ازاده است.

  سازدهنی کروماتیک (Chromatic Harmonica)

  اگر سبک موسیقی خاصی رو مد نظر نداری و فقط جذب این ساز شدی ، سازدهنی کروماتیک بهترین گزینه برای انتخاب هست.

  سازدهنی کروماتیک سوزوکی G48W

  چیزی که این سازدهنی رو از بقیه مدل های سازدهنی متمایز کرده، وجود یک میله فلزی به نام اسلاید (slide) است که باعث میشه تعداد نت های هر سوراخ رو از 2 نت به 4 نت افزایش بده. از این 4 نت، 2 نت اون نت های عادی و 2 نت دیگه، نیم پرده بالاتر اجرا میشن و این کار تنها با فشار دادن اسلاید صورت میگیره.

  بهترین مدل سازدهنی کروماتیک برای شروع آموزش، سازدهنی های 12 سوراخ میباشد. شما به کمک سازدهنی 12 سوراخ شما قادر خواهید بود که تمام آهنگ ها و نت های ایرانی و خارجی را به راحتی بنوازید.

  ساختمان این ساز طوری طراحی شده که با فشار دادن اسلاید زبانه موجود در زیر لبه سازدهنی جابجا شده و جریان هوا به سمت سوراخ هایی که نیم پرده بالاتر کوک شدن میره و نت های نیم پرده بالاتر، اجرا میشن.

  سازدهنی کروماتیک سوزوکی sct-128

  سازدهنی کروماتیک تقسیم میشه به دسته های 10 سوراخه ،12 سوراخه، 14 سوراخه و 16 سوراخه که به ترتیب از 2.5 اکتاو تا 4 اکتاو رو پوشش میده. به طور کلی سازدهنی کروماتیک شامل سبک های IRISH ,JAZZ POP,  FOLK, و CLASSICAL  میشود.

  علاوه بر مشخصات گفته شده سازدهنی کروماتیک یکی از بهترین گزینه ها برای اجرای تکنیک های سازدهنی میباشد. تکنیک های سازدهنی به قطعات موسیقی روح بخشیده و آن ها را جذاب تر میکند.

  سازدهنی دیاتونیک(Diatonic harmonica)

  این نوع ساز رو بیشتر تو فیلمای وسترن و غربی میتونین ببینین که البته سلیقه خاص خودش رو میطلبه.

  سازدهنی دیاتونیک هوهنر marine band deluxe

  در سازدهنی دیاتونیک سوراخ های ساز حالت دو ردیفه ندارن و هر سوراخ فقط با حالت دمش و مکش هوا به صدا در میاد، یعنی مثل سازدهنی کرماتیک چیزی به اسم اسلاید نداره.  ولی میشه با کمک تکنیکی به اسم بندینگ (Bending) برخی از نیم پرده هارو اجرا کرد.

  در این ساز بغیر از تکنیک بندینگ، تکنیک های دیگه ای هم وجود داره (Overbending) که نوازنده میتونه با استفاده از اون تکنیک ها سایر فواصل کروماتیک رو در این ساز اجرا کنه.  البته این تکنیک ها از تکنیک های پیشرفته این نوع سازدهنی محسوب میشه که تسلط پیدا کردن به اون ها قدری دشوار هست.

  اگر به سبک های blues , rock ,western ,و folk علاقه دارین سازدهنی دیاتونیک انتخاب خوبیه.

   

  سازدهنی ترمولو(Tremolo Harmonica)

  یکی دیگه از انواع سازدهنی ها ، ترمولو هست که مثل سازدهنی دیاتونیک، اسلاید نداره ولی نسبت به سازدهنی دیاتونیک ابعاد بزرگتری داره.

  سازدهنی ترمولو

  در این سازدهنی برای هر نت موسیقی دو زبانه وجود داره که هردو زبانه، با یک دانگ صدا کوک شدن ولی یکی کمی زیر تر و دیگری کمی بم تر کوک شده، که حالتی مواج در صدای سازدهنی ایجاد میکنه که از دو زبانه به وجود میاد.

  سازدهنی ترمولو دو نوع 21 سوراخه و 24 سوراخه داره که به وسیله شانه ای که در وسط ساز گزاشته شده تعداد نت ها رو دو برابر میکنه. یعنی درواقع این ساز دو هارمونیکای نزدیک به هم هستش که کمی جدا از هم کوک شدن.

  نکته مهم در مورد انتخاب سازدهنی

  انتخاب درست سازدهنی شاید مهمترین بحثی باشه که یه هنرجو در رابطه با آموزش سازدهنی باید به اون اهمیت زیادی بده.

  نکته مهم

  اینکه شما چه سازی رو انتخاب کنین میتونه خیلی برای اینده ی موسیقی شما تاثیر گذار باشه، تنوع بالای این ساز جذاب در ظاهر و کیفیت این امکان و فراهم کرده که هر سلیقه ای با هر شرایط مالی بتونه نیاز خودشو برطرف کنه.

  بسیاری از افراد بعد از خرید سازدهنی نگران مشکلاتی هستند که ممکن است برای ساز آن پیش بیاید. از این رو مجموعه نواکده با مشاوره در مورد انتخاب سازدهنی مناسب به شما اطمینان میدهد که در صورت بروز هر مشکلی برای ساز شما اماده ارائه خدمات تعمیر سازدهنی است.

  قدم سوم: تئوری موسیقی را یاد بگیرید

  موسیقی یعنی بروز احساسات انسانی، برای بروز این احساسات ما نیاز داریم ابتدا زبان این احساسات و یاد بگیریم. یادگیری زبان موسیقی همان یادگیری نت خوانی و علامت های مختص به آن میباشد.

  آموزش سازدهنی از صفر تا صد + تکنیک‌های حرفه ای هارمونیکا

  هر نوازنده ای در ابتدای راه لازمه که مباحث تئوری موسیقی رو بگذرونه، آموزش موسیقی هم مثل یادگیری یک زبان دیگه غیر از زبان فارسی هست.همینطور که ما از الفبای فارسی برای صحبت کردن استفاده میکنیم از زبان یا الفبای موسیقی(تئوری) هم برای نواختن ساز استفاده میکنیم.

  اموزش تئوری به این صورت هست که در ابتدای راه لازمه قبل از دست گرفتن ساز مباحثی رو یاد بگیریم برای استارت کار، و در ادامه با دست گرفتن ساز سایر مباحث تئوری رو ادامه میدیم.

  مباحث تئوری مورد نیاز بعد از ثبت نام در کلاس های آنلاین در اختیار هنرجوها قرار داده میشه.

  قدم چهارم: یادگیری سازدهنی را شروع کنید

  میرسیم به مرحه بعد یعنی روش یادگیری سازدهنی. امروزه برای همه ما بسیار مهم است که بتوانیم با کمترین صرف وقت و هزینه به هدف خود و یادگیری که به دنبال آن هستیم برسیم.

  با توجه به افزایش دغدغه ها و کمتر شدن زمان خالی در برنامه روزانه بهتر است از وقت و هزینه خود بهتر و عاقلانه تر استفاده کنیم.

  در نواکده برای حل مشکلات زمانی و هزینه ای دوره های آموزشی قرار داده ایم تا بتوانید در کمترین زمان با کمتین هزینه موسیقی را یاد بگیرید.

  در این مجموعه آموزش ساز دهنی به صورت دوره آموزشی و هم به صورت کلاس های آنلاین انجام میشود. اگرچه توصیه ما برای شما علاقمندان به سازدهنی دوره جامع آموزش سازدهنی است.

  آموزش سازدهنی از صفر تا صد + تکنیک‌های حرفه ای هارمونیکا

  دیگه وقتشه نواختن سازدهنی رو یاد بگیری!

  همین الان دوره جامع آموزش سازدهنی رو تهیه کن و یادگیری رو شروع کن

  خرید دوره

   

  دوره جامع آموزش سازدهنی

  یکی از خدمات اصلی نواکده تهیه دوره جامع آموزش ساز دهنی است. این دوره به صورت کاملا از پیش آماده شده و ضبط شده میباشد. لازم به ذکر است که این دوره بازدهی و صرفه بهتری نسبت به کلاس آنلاین و حضوری دارد.

  دوره جامع آموزش ساز دهنی حاصل تجربه چندین ساله آموزش آنلاین و حضوری مدرسین نواکده است. در این دوره سعی شده تمامی نیازهای هنرجویان مهیا باشد تا بتوانند با اصولی ترین و راحت ترین روش ممکن نوازندگی با این ساز جذاب رو یاد بگیرند.

  در این دوره چه مباحثی یاد میگیریم؟

  شروع این دوره با تدریس مباحث تئوری است. یعنی نکاتی که شما برای یک آموزش اصولی و صحیح باید آنها را بدانید. پس قبل از دست گرفتن ساز و نوازندگی لازم است که نکاتی را بلد باشید.

  بعد از این مرحله نکاتی در مورد روش های نوازندگی و اصول نوازندگی یاد میگیرید تا بتوانید به یک نوازنده خوب تبدیل شوید.

  مرحله بعدی یادگیری اتود های آموزشی است. در این دوره اتود های آموزشی قرار داده شده تا به کمک آنها بتوانید به ساز خود و نت های موسیقی مسلط شوید و بتوانید اصول اولیه بعنی جابجایی روی ساز، اجرای صحیح نت ها و … یاد بگیرید.

  و در نیمه دوم دوره جامع آموزش سازدهنی 24 قطعه از آهنگ های منتخب ایرانی و خارجی را با بروز ترین روش یادگیری آموزش داده ایم.

  به طوری که شما قادر خواهید بود بعد از این قطعه ها، هر قطعه ای که تمایل داشته باشین و به آن علاقه داشته باشید را خیلی راحت و اصولی بنوازید و از آن لذت ببرید.

  روش دسترسی به دوره؟

  این دوره از ویدیو ها و فایلهایی که به آن نیاز دارید تشکیل شده است. تمامی این ویدیو ها و فایل ها بر روی برنامه اسپات پلیر قرار گرفته که بعد از تهیه دسترسی شما به این فایل ها بدون محدودیت زمانی باز میشود.

  دسترسی شما به این دوره همیشگی خواهد بود یعنی میتوانید در هر زمان و مکانی که تمایل داشتید یا وقت آزاد داشتید جلسات را دنبال کنید و حتی میتوانید بارها و بارها این جلسات را مرور کنید.

  مزایای دوره جامع آموزش سازدهنی

  اولین و مهمترین مزیت این دوره دسترسی همیشگی شما به آن است که میتوانید برای تفهیم بهتر چندین بار هر جلسه را ببینید. یعنی امکانی که در کلاس حضوری و آنلاین میسر نیست.

  مزیت دیگر این دوره مقرون به صرفه بودن آن است. از نظر زمانی این دوره برابری میکند با یک سال آموزش منظم و بدون تعطیلی حضوری یا آنلاین. اما از نظر هزینه چیزی به اندازه نصف کلاس های حضوری و آنلاین پرداخت میکنید. با این تفاوت که هزینه را بابت کلاسی پرداخت کرده اید که میتوانید همیشه به آن دسترسی داشته باشید.

  از طرفی این دوره از امکانات و تکنیک های روز استفاده شده که استفاده از این تکنیک ها برای آموزش در حالت حضوری و یا آنلاین غیر ممکن است.

  مزین بعدی این دوره این است که مدام در حال اپدیت شدن است. نظرات، پیشنهادات و انتقادات هنرجویان دوره منظم به دست ما میرسد و میتوانیم به راحتی آنها را بر روی دوره اعمال کنیم.

   

  کلاس آنلاین

  تکنولوژی با حضور پررنگ خود در زندگی ما امکاناتی را برای ما فراهم آورده است.  این امکانات به کمک ما می آید و بسیاری از محرومیت‌ها و محدودیت‌ها را از میان برمی‌دارد. یکی از این امکانات جذاب امکان آموزش از راه دور به صورت آنلاین می‌باشد که بستر‌های بی‌نظیری را برای آموزش فراهم کرده است.

  آموزش سازدهنی از صفر تا صد + تکنیک‌های حرفه ای هارمونیکا

  هدف از برگزاری این کلاس‌ها در اصل رفع محدودیت‌هاست. محدودیت هایی حاصل از کمبود و یا عدم وجود استاد سازدهنی در نقاط مختلف کشورمان است. استاد در این کلاس‌ها گام به گام همراه با هنرجو حرکت می‌کند. و راه را برای او روشن می‌کند تا هنرجو بتواند به مهارت کافی در این ساز دست پیدا کند.

  با شرکت در کلاس‌های آنلاین سازدهنی شما صرفه جویی بالایی در زمان دارید. زمانی که صرف اماده شدن، رفت و آمد و زمانی که مکن است در ترافیک صرف کنید.

  نحوه برگزاری کلاس‌های آنلاین سازدهنی چگونه است؟

  این کلاس‌ها به صورت اختصاصی برای هر فرد و یک بار در هفته برگزار می‌شود. بستر برگزاری این کلاس‌ها شبکه های اجتماعی (WhatsApp و  Duo) و به صورت تصویری می‌باشد.

  کلاس‌های آموزش سازدهنی در یک زمان از پیش تعیین شده در موعد مقرر برگزار می‌شود.  هنرجو موظف است در زمان برگزاری کلاس حضور پیدا کند.

  در صورت نیاز و ضرورت، زمان برگزاری کلاس قابلیت انعطاف و تغییر را دارد. همچنین پس از چند جلسه از برگزاری کلاس در صورت عدم تمایل هنرجو به ادامه کلاس‌ها پول باقی کلاس‌ها عودت داده می‌شود.

   

  مدرسان این دوره‌ی آموزشی چه کسانی هستند؟

  پژمان محمدی آموزش سازدهنی از صفر تا صد + تکنیک‌های حرفه ای هارمونیکامحمد جواد قیطاسی آموزش سازدهنی از صفر تا صد + تکنیک‌های حرفه ای هارمونیکا

   

   

   

   

   

   

  مدرسان آموزش سازدهنی محمد جواد قیطاسی و پژمان محمدی هستند که به خوبی با این ساز آشنا اند و مدت‌های طولانی با این ساز خو گرفته اند. علاقه و مهارت بی نظیر این دو در کنار مهارت‌های تدریس فوق‌العاده، ترکیبی بی نظیر و مفید را برای هنرجو‌ها مهیا کرده است.

  هزینه‌های کلاس به چه ترتیبی است؟

  هزینه‌های کلاس انلاین سازدهنی مبلغ 390 هزار تومان برای چهار جلسه در ماه است و به صورت یکجا دریافت می‌شود. همانطور که گفتیم درصورت عدم تمایل به برگزاری ادامه کلاس ها پول جلسات باقی مانده عودت داده می‌شود.

  نحوه ثبت نام

  برای ثبت نام می‌توانید از طریق روش های زیر اقدام کنید:

  واتس‌آپ 09017612001

  تماس مستقیم با شماره 09017612001

   

  آیا برای شروع آموزش سازدهنی باید ساز تهیه کنیم؟

  خیر. روال آموزش سازدهنی و به طور کلی موسیقی به گونه‌ای است که مدتی را در ابتدای آموزش (دوهفته) را به آموزش اصول و تئوری موسیقی می‌پردازیم. تا هنرجو با درک کاملی از مسیر پیش رو در یادگیری این ساز خوش نوا قدم بردارد.

  پس از گذراندن جلسه‌های اولیه هنرجو راه خود را پیدا خواهد کرد و با توجه به سبک مورد نظر و مشاوره‌های تیم آکادمی اقدام به خرید سازدهنی مناسب می‌کند.

  زمان هر کلاس‌ چقدر است؟

  مدت زمان برگزاری کلاس های آموزش سازدهنی هر جلسه 30 دقیقه میباشد.

  آیا کلاس‌های آنلاین مانند کلاس‌های حضوری نتیجه می‌دهد؟

  صرفه جویی در زمان

  به طور کلی آموزش سازدهنی به صورت آنلاین میتواند بسیار بازدهنی بالاتری داشته باشد نسبت به کلاس های حضوری. دلیل اصلی آن هم صرفه جویی در زمان و جلوگیری از هزینه های اضافی مانند هزینه رفت و آمد و … است.

  تمام تلاش ما این است که کلاس‌هایی آنلاین غنی و پرمحتوا برگزار کنیم. به گونه‌ای که حتی کیفیتی بالاتر از کلاس‌های حضوری داشته باشد. نتیجه این کلاس‌ها نیز به عوامل مختلفی بستگی دارد. نیمی از قضیه ما هستیم که متهعد به انجام کار به بهترین شکل ممکن هستیم. و نیمی دیگر از قضیه نیز هنرجو می‌باشد که باید متعهدانه وظایف خود را انجام دهد.

  همچنین برای اطمینان خاطر شما از کیفیت کلاس های آنلاین ویدئو‌هایی را از هنرجویان آنلاین بر روی کانال آکادمی قرار داده‌ایم.

  هنرجو چه وظایفی را برعهده دارد؟

  شما هنرجوی عزیز باید مطالب هرجلسه و همچنین وظایف و تمریناتی را که استاد بر عهده شما می‌گذارد را به بهترین شکل انجام دهید تا آموزش ناقص نماند. شرکت به موقع و فعال در کلاس‌ها از دیگر وظایف هنرجو می‌باشد. تمرکز و تعهد حین آموزش سازدهنی لازمه‌ی موفقیت شما در یادگیری این ساز می‌باشد.

  در چه مدت زمانی می‌توانیم در سازدهنی به مهارت برسیم؟

  مهارت در نواختن سازدهنی مانند دیگر سازهای دنیای موسیقی نیاز به مدت زمانی برای تمرین دارد. این مدت زمان می‌تواند با توجه به استعداد و پشتکار هنرجو کوتاه و یا طولانی باشد. به طور کلی می‌توان گفت همه چیز بستگی به خود شما دارد.

  با یادگیری اصول و مهارت های اولیه شما قادر خواهید بود با علاقه و پشت کار به سرعت پیشرفت کنید. و حتی بتوانید از اساتید این حوزه شده و دیگر علاقمندان را نیز از این حال خوب سیراب کنید.

  قدم پنجم: اصول مهم نوازندگی حرفه ای را بیاموزید

  موسیقی و نوازندگی از زمان خلقت آن تا کنون به روش های مختلفی به روز شده. در این مسیر پیشرفت های بسیاری داشته و شکل های مختلفی به خود گرفته. در این مدت اصولی برای یادگیری حرفه ای آن به وجود آمده که یادگیری این اصول بسیار ضروری است. آموزش موسیقی نیز به مانند هر علم دیگری دارای اصول و قواعدی است که باید حتما به آن توجه کنیم.

  فهم اصول اولیه در نوازندگی برای هر هنرجویی در هر سطحی ضروری است، این اصول اولیه رو میتونین تو این مقاله مطالعه کنین.

  قدم ششم: آینده ای که در این مسیر پیش رو دارید

  به طور کلی هدف هر انسانی از آموزش موسیقی استفاده و به کارگیری فواید موسیقی در زندگی خود است. هنر موسیقی جذابیتی داره که هر انسانی ارزوی یادگیری اون و داره.

  البته یادگیری موسیقی و نوازندگی علاوه بر زیبایی های بی نظیر و فواید بسیارش میتونه اینده شغلی شما رو هم تامین کنه.

  در بسیاری از نقاط کشور مدرس سازدهنی وجود نداره. شما میتونین از این فرصت استفاده کنید و یه مدرس عالی و حرفه ای بشین.

   

  اطلاعات کلی درباره سازدهنی:

  نوع سازدهنی کروماتیک
  بهترین نوع ساز 12 سوراخ
  نحوه تولید صدا دم و بازدم
  وسعت اجرا تمام قطعات موسیقی

   

  این صفحه چقدر برات مفید بود؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳۱۲ رای
  بازگشت به لیست

  نوشته های مشابه

  25 دیدگاه در “آموزش سازدهنی از صفر تا صد + تکنیک‌های حرفه ای هارمونیکا

  1. شکیبا گفت:

   بهترین سایت تخصصی که دیدم سایت نواکده‌ هستش
   ممنون که مطالب آموزشی رو به اشتراک میزارید

   1. پژمان محمدی گفت:

    با سلام، ممنون از توجه و نظر شما.

  2. احسان محمد زاده گفت:

   مرسی بابت آموزش ساز دهنی و خیلی خوب بود

   1. پژمان محمدی گفت:

    ممنون از توجه شما هنرمند عزیز

   2. کورش گفت:

    سلام
    من یه ساز دیاتونیک دارم می‌توانم آموزش رو با اون شروع کنم ؟؟

    1. پژمان محمدی گفت:

     سلام بر شما، خیر متاسفانه ما در حال حاضر فقط آموزش سازدهنی کروماتیک داریم. سازدهنی دیاتونیک و کروماتیک هر کدوم یک ساز مستقل هستند و برای یادگیری وابسته و شبیه به هم نیستند. شما در ابتدا باید با نحوه اجرای این دو ساز آشنا بشین و ببینین به کدوم سبک علاقه دارین بعد تصمیم بگیرین به این که کدوم مدل و میخواین یاد بگیرین و ادامه بدین.

  3. شهرزاد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   من خیلی دوست دارم بتونم ساز دهنی بزنم ولی به دلیل مشغله کاری خیلی تایم ندارم میخواستم بدونم توی هرهفته حدودا چند ساعت نیاز به تمرین هست؟

   1. پژمان محمدی گفت:

    سلام بر شما وقت شما هم بخیر. تمرینات شما به طور روزانه حداقل باید نیم ساعت باشه . اگر این تمرینات رو هر روز تو برنامه خودتون قرار بدین خیلی بهتر هستش، حالا بسته به تایم خالی هر روز به میزان خودش. توجه داشته باشید در روزهایی که اصلا تایم خالی تدارین تمرین 10 دقیقه ای هم میتونه مفید باشه.

    1. mehraz گفت:

     با سلام بطور معمول چند جلسه نیازه تا حدودی راه بیفتیم تا بشه برای دیگران زد ؟ و آیا دیاتونیک آموزش میدید ؟

     1. پژمان محمدی گفت:

      سلام بر شما. آموزش های نواکده به این صورت هستش که بعد از طی دو الی سه جلسه، آموزش نوازندگی شروع میشه و بسته به تمرینات و پشتکار شما متفاوت هست این زمان. ولی با تمرینات مداوم و منظم میتونین بعد از دو ماه به راحتی قطعه هایی رو بنوازید… نخیر ما فعلا فقط آموزش کروماتیک داریم. شما با یادگیری سازدهنی کروماتیک به دلیل وسعت اجرا و انعطاف پذیری اون، میتونین تمام قطعه های پاپ و کلاسیک رو اجرا کنید. موفق باشید.

  4. حسین هستم گفت:

   سلام و درود
   من چند ماهی کروماتیک کار کردم ، یعنی بعنوان ساز دوم انتخابش کردم . فکر میکنم مهمترین قسمت آموزش ، تکنیک های این ساز هستش ، شما چه تکنیک هایی رو آموزش میدید ؟ و اینکه آیا تمام تکنیک های هارمونیکا در کلاس شما ارائه خواهد شد ؟

   1. پژمان محمدی گفت:

    سلام حسین جان درود برشما. بله تکنیک های سازدهنی نقش مهمی در سبک نوازندگی شما داره. ما در کلاس های آنلاین ترتیبی برای آموزش تکنیک ها در نظر گرفتیم و به طور کلی به ترتیب همه ی تکنیک ها رو کار میکنیم.

  5. مجتبی نیکو گفت:

   بسیار عالی بابت مطالب / …..

   1. پژمان محمدی گفت:

    ممنون از لطف شما دوست عزیز

  6. فسانه گفت:

   سلام. من یه ساز دهنی 24 سوراخ کلیددار دارم که نمیدونم جز کدوم دسته محسوب میشه میتونم باهاش شروع کنم برای یادگیری؟ ممنون میشم جواب بدین

   1. پژمان محمدی گفت:

    سلام و درود. سازدهنی شما ترکیبی از سازدهنی کروماتیک و سازدهنی ترمولو هست. یعنی نحوه دمش و مکش سوراخ ها مانند سازدهنی ترمولو ولی توانایی اجرای نیم پرده ها مثل سازدهنی کروماتیک. یادگیری با این ساز برای شما بسیار دشوار هستش. از طرفی ساز شما انعطاف پذیری یک ساز کروماتیک رو نداره بنابر این پیشنهاد میشه با سازدهنی کروماتیک 12 سوراخ یادگیری رو شروع کنید.

  7. نوا گفت:

   درود بر شما ممنون بابت مطالب مفیدتون
   یه سوال داشتم ! شرایط کلاس هاتون چه جوریه چند جلسه در هفته است مدت زمانش چقدره و شهریه رو اگه لطف کنید ممنون میشم
   سپاس

   1. پژمان محمدی گفت:

    سلام بر شما. کلاس ها به صورت آنلاین و انفرادی با استفاده از برنامه Google duo برگزار میشه. کلاس ها هفته ای یک جلسه و تایم هر جلسه حدود نیم ساعت. شهریه کلاس ها هم ماهیانه 390 هزارتومن که البته در صورت تمایل میتونید به صورت 3ماهه، 6 ماهه و یک ساله با تخفیف تمدید کنید.

  8. محمد گفت:

   درود
   آموزش حضوری در تهران هم دارید؟
   شرایطش رو بفرمایید
   سپاس

   1. سینا اسماعیلیان گفت:

    درود محمد جان
    خیر آموزش‌ها فقط به صورت آنلاین هستند.
    بزودی دورۀ آموزش سازدهنی به صورت آفلاین هم به سایت اضافه می‌شه.

  9. آرش گفت:

   سازدهنی کروماتیک راحتتره یا دیاتونیک برای شروع؟

   1. پژمان محمدی گفت:

    با سلام.
    صدا گرفتن و نوازندگی با سازدهنی کروماتیک قطعا راحت‌تره چون برای صدا گرفتن از این ساز نیاز به تکنیک خاصی نیست و فقط به صورت دمش و مکش هوا میتونید نت ها رو اجرا کنید. ونکته دوم اینه که دسترسی شما به نت ها و نیم پرده ها ساده تر هستش.

  10. شومینه و ساز گفت:

   ساز دهنی من ترمولو هستش؟ آیا میتونم باهاش استارت یادگیری رو بزنم.خودمم مربی ساز و موسیقی هستم.ولی اصلا در مورد ساز دهنی اطلاعات ندارم

   1. پژمان محمدی گفت:

    درود بر شما، بستگی داره بخواین تو چه سبکی کار کنید. اگر به سبک های غربی مث بلوز، کانتری علاقه دارین سازدهنی دیاتونیک مناسب. اما اگر به سبک های کلاسیک، پاپ و سنتی علاقه دارین قطعا سازدهنی کروماتیک مناسب شماست. با سازدهنی کروماتیک میتونین همه قطعه هایی که داخل ایران شنیده میشه رو اجرا کنید.

  11. skandari گفت:

   به جرات میگم بهترین کلاس انلاین سازدهنیه مرسی از اساتید عزیز

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *